Výzva PerformCzech Skills na KURZ PITCH PRO UMĚLCE: Inspiruj tím, co děláš!

Jak představit projekt inspirativně a kreativně? Jak se umět napojit na posluchače a dát jim jasný signál, že právě Váš projekt je tou správnou volbou? Jak mluvit srozumitelně, zaujmout, a přitom neztratit duši projektu? Jaký je rozdíl mezi prezentací a pitch? Základy, tipy, ale i konkrétní individuální nástroje a návody získáte právě na tomto kurzu. Využijete je ve Vaší další tvůrčí práci i mezinárodní spolupráci.  

Studio ALTA a PerformCzech / Institut umění – Divadelní ústav vyhlašují výzvu pro předkládání uměleckých projektů, jejichž tvůrci absolvují dvouměsíční intenzivní kurz PITCH PRO UMĚLCE. 

Cílem kurzu je prohloubit komunikační a prezentační dovednosti, seznámit se s principy formátu PITCH, zaujmout a inspirovat svým projektem. Osvojit si nové znalosti, technologie, nástroje a postupy, které je možné využít při aktivním kontaktování producentů, dramaturgů nebo promotérů.  

Pitching je metoda, která představuje projekt veřejnosti tak, aby využil veškerý svůj potenciál k inspiraci, vzbudil zájem a pozornost. Je celosvětově používaná v nezávislé i komerční sféře, v kulturním i jiném prostředí. 

Výzva je určena začínajícím i etablovaným profesionálním umělcům z oblasti scénických umění s rozpracovanými projekty. 

Deseti vybraným projektům nabízíme zdarma společné lekce a workshopy, individuální konzultace a coaching s profesionálními lektorkami. Výstupem z dvouměsíčního kurzu bude veřejná prezentace jeho výsledků v rámci Bazaar Festivalu v březnu 2023. 

Kurz je zdarma, podmínkou je účast na všech společných setkáních v Praze, absolvování individuálních online konzultací a závěrečné veřejné prezentace výsledků. 

Komunikačním jazykem je angličtina. 

Lektorky: Laia Montoya a Valeria Cosi (Tina Agency)

Laia Montoya je kulturní manažerka, producentka a kurátorka. Ve Španělsku vystudovala politické vědy a obor specializující se na veřejný management a mezinárodní kulturní spolupráce. 

Valeria Cosi je původně performerka a choreografka, vystudovala tanec na Rotterdam Dance Academy, v současné době působí jako producentka a kulturní manažerka.  

Laia a Valeria společně založily Tina Agency - mezinárodní organizaci sídlící v Madridu a Berlíně, která se zaměřuje na rozvoj, poradenství, konzultační činnost a advokacii projektů a institucí zejména v oblasti scénických umění. Mezi jejich hlavní zájmy patří interdisciplinární a individuální přístup, dialog mezi uměním a udržitelností, inovace a dostupnost kultury. 

Termíny: 

 • 26. - 27. ledna 2023 zahajovací setkání vybraných účastníků v Praze, seznámení se, osobní schůzka s lektory, základy teorie a postupů práce a ukázka příkladů dobré praxe. 

 • v průběhu února a března 2023 samostatná práce na svých prezentacích a čtyři individuální hodinové on-line konzultace s lektorkami pro každý vybraný projekt 

 • 21. - 22. března 2023 závěrečné setkání v Praze, individuální konzultace a příprava s lektorkami, dokončení společné práce na prezentaci, další tipy a triky 

 • 23. března 2023 veřejná závěrečná prezentace v rámci Bazaar Festivalu v Praze 


Uzávěrka přihlášek: 13. 1. 2023 
Zveřejnění výsledků: 20. 1. 2023 

Povinné součásti přihlášky: 

 • profesní CV 

 • popis projektu s fotodokumentací 

 • motivace 

Kritéria výběru účastníků:  

 • Umělci a umělkyně, kteří mají buď formální vzdělání v oboru divadla, tance nebo nového cirkusu, nebo pracovní zkušenosti na profesionální úrovni, nebo pro svou tvorbu v těchto oblastech obdrželi veřejnou podporu  

 • Očekáváme zájem o získání nových dovedností, ochotu učit se novým věcem a zájem navázat kontakty s mezinárodní scénou.  

 • Předchozí pracovní zkušenost s mezinárodní spoluprací není podmínkou, ale očekáváme, že účastníci budou mít jasnou představu o tom, jak se chtějí uplatnit na mezinárodní scéně v budoucnu.  

 • Kurz bude probíhat v angličtině, proto od účastníků požadujeme praktickou schopnost domluvit se anglicky na pokročilé úrovni.  

 • Modul je vhodný pro umělce a umělkyně v jakékoli fázi jejich kariéry.  

 • Hlásit se mohou fyzické osoby starší 18 let v den podání žádosti, které mají trvalý nebo přechodný pobyt na území ČR. 

Přihlášky posuzuje Studio ALTA, Dramaturgická rada PerformCzech jako poradní orgán IDU a lektorky kurzu. 

Přihlašovací formulář: zde.

Kontaktní osoba: Lucie Fabišiková, lucie@altart.cz 

Kurz je součástí projektu Spolupráce kulturních domů Studio ALTA, Baerum Kulturhus, Black Box Teater a Institutu umění – Divadelního ústavu v rámci projektu PerformCzech SKILLS. 

Podpořili: 

EEA grants, Studio ALTA, NPO, IDU, PerformCzech