Výzva pro mladé divadelní kritiky: FAME Festival / Workshop of The International Association of Theatre Critics (AICT/IATC)

Mezinárodní asociace divadelních kritiků (AICT/IATC) ve spolupráci s bruselským festivalem FAME – Festival where Arts Meet Empowerment pořádá workshop pro mladé kritiky, který bude probíhat po celou dobu konání festivalu (19. – 24. 9. 2022).

Festival, jehož uměleckou ředitelkou je Camille Khoury, se zaměřuje na díla žen a genderových menšin. Jeho cílem je přispět k vytváření nových inkluzivnějších představ.

V rámci workshopu budou ustanovené dvě skupiny – jedna bude pracovat v anglickém jazyce, druhá ve francouzštině. V každé bude maximálně deset účastníků.

Výzva je určena pro profesionální kritiky ve věku od 18 do 35 let. Podmínkou účasti je doporučení od českého střediska AICT/IATC.

Festival poskytne ubytování ve dvoulůžkových pokojích, stravu a permanentky umožňující volný vstup na všechna představení (s anglickými titulky) a na setkání a debaty.

Pokud máte o účast na festivalu zájem, vyplňte formulář zde

(Formulář a přílohy vyplňte buď anglicky nebo francouzsky podle toho, v jaké pracovní skupině chcete být!)

Uzávěrka výzvy je 10. 8. 2022

Vybraný(í) účastník(ci) obdrží od českého centra AICT/IATC doporučení pro oficiální výzvu k účasti na festivalu, která má uzávěrku 15. srpna 2022.

IDU uhradí vybraným účastníkům mezinárodní dopravu.

Web akce

Kontaktní osoba: Veronika Nádeníčková, E veronika.nadenickova@idu.cz